3M Espe'den Kron ve Köprü Uygulamaları İçin Yenilikçi ve Yaratıcı Ürünler ...

3M ESPE’den yeni nesil self-adeziv (kendinden bağlanabilen) simanlar

Diş hekiminin asitleme, primerleme ve bondinglemesine gerek kalmadan güçlü bir bağlantı sağlayan 3M ESPE self-adeziv üniversal rezin simanlar yıllar içerisinde tamamen yenilendi. RelyXTM Unicem 2 Automix ve Clicker, diş hekiminin mükemmel sonuçlar almasını garantiler.

Diş hekimlerine sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetler ile kendi alanının lideri haline gelen 3M ESPE’nin, uzun süredir diş hekimleri tarafından büyük beğeni ile kullanılan simanları tamamen yenilendi. RelyXTM Unicem 2 Automix ve Clicker; mükemmel bağlanma, yüksek dayanıklılık, düşük doğrusal genleşme ve çok iyi kenar uyumu sağlar. 8 yıllık klinik geçmişi, yaklaşık 50 milyon adet uygulama ve yenilikçi formülüyle RelyX™ Unicem 2, dünyanın klinik olarak en fazla test edilmiş dental ürünü olarak dikkati çekmektedir. Güç, performans ve uygulama kolaylığı, RelyXTM Unicem 2’yi diğer ürünlerden farklı kılar. RelyXTM Unicem 2, diş hekimlerinin her kullanışta aynı sonuçları almasını sağlar ve bunun yanı sıra hızlı uygulanabilmesi, post-operatif hassasiyetin neredeyse hiç olmaması ve neme dayanıklılık gibi temel özellikleriyle de dikkati çeker.

Geliştirilen özellikler

RelyXTM Unicem 2 Automix/Clicker; RelyXTM Unicem Aplicap/Maxicap ve bir önceki versiyonu Clicker ile aynı, kanıtlanmış ve patentli kimyayı temel alır. Üründe, RelyXTM Unicem adezyon monomeri (fosforik asit metakrilat), patentli reaksiyon başlatıcı sistem, özgün nötralizasyon davranışı sağlayan özel doldurucu teknolojisi değişmeden kalmıştır. Materyalin özelliklerini geliştirmek ve materyal otomatik olarak karıştırılarak karıştırma ucundan çıktığında güvenilir bir materyal kalitesini elde etmek üzere üründe farklı modifikasyonlar yapılmıştır. Karışıma bir monomer ve yeni bir akışkanlığı sağlayan dönüştürücü eklenmiş ve doldurucu partiküllerin gelişimi optimize edilmiştir. Bütün bunların sonucunda, yeni bir formülasyon elde edilmiş ve mekanik özellikler arttırılmış, mükemmel bir adezyon performansı sağlanmıştır. RelyXTM Unicem2 Automix ve Clicker, orijinal formülasyondan biraz daha akışkandır. Arttırılmış akışkanlık özellikleri, pek çok diş hekimi tarafından da konfirme edildiği üzere, elle karıştırmayı daha kolay hale getirmektedir. RelyXTM Unicem 2 Automix/Clicker’in endikasyonları şu şekilde sıralanabilir: - Full-seramik, kompozit veya metal inlay, onlay, kron ve köprülerin final simantasyonu; 2 ve/veya 3 üyeli Maryland köprüler ve 3 üye inlay/onlay köprüler (bruksizm veya periodontitisi olan hastalar hariç). - Post ve vidaların final simantasyonu. - Full-seramik, kompozit veya implant köprü ayakları üzerindeki metal restorasyonların final simantasyonu. RelyXTM Unicem 2 Automix/Clicker’in önemli özelliklerinden biri de, çalışma süresinin, karıştırmanın başlangıcından itibaren 2 dakika olmasıdır. Çalışma ve sertleşme süreleri, ortamın ve ağzın ısısına bağlı olarak değişim göstermekle birlikte, bu ürünün ortalama 2 dakikalık çalışma süresi, pek çok kompozit simana oranla diş hekimine büyük avantaj sağlamaktadır.

3M Türkiye hakkında

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran binlerce yenilikçi ürünün mucidi olan 3M, 1987 yılından bu yana Türkiye’de 300’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. 3M Türkiye; kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye ürünleri, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemleri, sağlık ürünleri, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ve kişisel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar. 1992 yılından bu yana Türkiye’de üretim yapan 3M, 2000 yılından itibaren faaliyete başladığı Çerkezköy fabrikasında, temizlik, kırtasiye, kişisel bakım, sağlık ve otomotiv sektörlerine yönelik ürünlerin yanı sıra, maskeler, filtrasyon ürünleri ve çocuk bezi yan bantları üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere dünyada 40’a yakın ülkeye ihraç edilmektedir. 3M yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu yenilikçi gücüyle, Çerkezköy’deki üretim tesisine ARGE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

3M hakkında

3M bir asrı aşkın süredir yeni fikirler geliştirir ve bu fikirleri binlerce dahiyane ürüne dönüştürür. 3M’in yaratıcılığı teşvik eden işbirliği kültürü, hayatı kolaylaştıran çok çeşitli teknolojilere ilham verir. 3M icat etmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen inovasyon şirketidir. 3M’in yıllık 27 milyar dolarlık satış hacmi vardır ve dünya çapında faaliyet gösterdiği 65'den fazla ülkede yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi için www.3M.com adresini ziyaret edebilir ya da Twitter üzerinden @3MNews’u takip edebilirsiniz.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.