Amerikan Ortodontistler Derneği tarafından Honolulu, Hawaii' de 112. Yıllık Kongre Düzenlenecek

www.aaoinfo.org adresi üzerinden online kayıtlar başladı.

Amerikan Ortodontistler Derneği (AAO) 112. si düzenlenecek olan kongresinde, ortodontistlere 160’tan fazla bilimsel içerik sunmakla birlikte, ortodonti çalışanları için de çeşitli programlar düzenlemeyi hedefliyor. Bu kapsamlı organizasyon 4-8 Mayıs 2012 tarihleri arasında Hawaii’de Honolulu’da gerçekleşecek. Bu organizasyonda WFO üyeleri indirimli kayıt imkanlarından online olarak www.aaoinfo.org üzerinden yararlanabiliyor. Erken rezervasyonlar ise 30 Mart 2012 tarihinde kapanıyor.

AAO başkanı Dr. Michael Rogers, Hawaii’nin harikulade anılar yaratmak için mükemmel bir yer olduğunu vurgulamakta. Ayrıca yaptığı açıklamada, tüm WFO üyelerini davet ederek tüm dünyadaki iş arkadaşlarını bir araya getirmek için müthiş bir fırsat olabileceğin söylüyor. Her gün sabah saat 7.30’da başlayacak olan bilimsel programlar öğlen 2’de sonlanacak. Planlama komitesi ise, hem ortodontistlere hem de çalışma üyelerine geniş ve kapsamlı programlar sunabilmek için çok ciddi şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kongrenin ardından herkesin çalışmalarına yeni zorluklarla başa çıkabilecek şekilde dönebilmesini sağlamak ise esas hedef gibi görünmekte.

Doktor ve Ortodonti Çalışanları Eğitim Programları

Doktorlara ilişkin bilimsel programlar, şu an trend olan ortodonti tedavilerine, yeni teknolojilere ve bilimsel gelişmelere ilişkin hem klinik hem de araştırma başlıklarını ele alacak. Konuşmacıların yer alacağı programlar ise hem doktorlara hem de ekip üyelerine açık durumda. Burada yapılacak olan çeşitli presentasyonlar ile birlikte katılımcıların motive edilmesi, aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Makena Risser Chai, Dewitt Jones, Laura Berman ve Rita Emmett bu sunumları yapacak olan kişiler olarak seçilmiş durumda. İş Yönetimi ve Liderlik konularında da programlar gerçekleştirilecek. Burada açılış konuşmasında yer alacak olan isimler arasında Roger Levin, Bob Delaney, John Mcgill, Bruce Manchion ve Chad Tischer bulunmakta. Başlıklar ise spesifik olarak iş yönetimi, liderlik geliştirme, finansal stratejiler, stres yönetimi ve yatırım planları üzerine odaklanacak.

Özel Organizasyonlar

5 Mayıs’ta gerçekleşecek açılış seremonisinde çeşitli klasik rock grupları performans gösterecek. Bunun ardından akşam 8 ile 10 arasında resepsiyon düzenlenecek. Aynı zamanda özel tur programları da düzenlenecek ve katılımcıların bu alanları keşfetmesine imkan tanınacak.

Konferans Sonrası Oturumlar

AAO, aynı zamanda konferans sonrası Maui, Kauai ve Oahu adalarında gerçekleşecek olan dört adet oturum planlıyor. Bu oturumlara katılım kısıtlı tutulmuş durumda. Dolayısyla katılımda bulunmak isteyenlerin erkenden başvuru yapmaları gerekiyor.

• Sheraton Maui Resort & Spa (Maui): Dr. John Casko ve Dr. Mithran Goonewardene’ nin yer alacağı bu toplantıda, Sınıf III kapanış bozuklularına sahip yetişkin hastaların farklılaşan tanı ve tedavileri, iskeletsel asimetrilere sahip yetişkin hastaların farklılaşan tanı ve tedavileri, karmaşık dental problemlerin disiplinlerarası yönetimi ve ortodontik ve periodontal emplikasyonlar gibi ana başlıklar anlatılacak.

• Grand Wailea Resort (Maui): Dr. James McNamara ve Dr. David Sarver konuşmacılar olacak. Başlıklar ise rutin ortodonti tedavilerini geliştirme, iki aşamalı ile tek aşamalı tedaviler, mikroestetik ve yaşlanmakta olan yüzleri içeriyor.

• St. Regis Princeville Resort (Kauai): Konuşmacılar arasında Dr. Rolf Behrents ve Dr. Robert Vanarsdall yer alıyor. Ortodonti bilimi, başarıları ve başarısızlıklarına ilişkin faktörler, büyüme ve ortodonti, disiplinlerarası tedavilerde ortodontinin rolü ve sürmemiş dişlerin efektif biçimde yönetimi gibi konular oturum başlıklarını oluşturuyor. • Turtle Bay Resort (North Shore of Oahu): Dr. Kevin O’Brien ve Dr. Jonathan Sandler konuşma yapacak. Başlıklar ise fonksiyonel ortopedik tedaviler, tanı araçları, bilimsel literatürün yorumlanması, ortognatik cerrahi tedavileri, sabitlemelerin uygulamaya geçirilmesi. Son olarak WFO üyelerinin ve tüm ortodontistlerin AAO’ nun web sitesine girerek bu ve buna benzer konularda bilgi almaları gerçekten hem bilimsel, hem kliniksel ve hem de kişisel anlamda çok önemli görünmektedir.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.