İnteraktif Hasta Eğitim Sistemi

Eğer burada yazılanları okuyorsanız, bu şu anlama geliyor ki dental sağlığınız ile ilgili öğrenmeniz gerekenler konusunda teknolojiyi kullanmayı biliyorsunuz

Birçok diş hekimi yardım için bir araç daha önermektedir: bir interaktif hasta eğitim sistemi. Yalnızca diş hekiminin ofisine gidilerek bu tip bir dental teknoloji, küçük bir ekranda en son dental tedavi bilgilerinin edinilmesini sağlamaktadır.

Bu ekran karşısında geçirebileceğiniz daha çok vakit beklide yaşamınız boyunca daha iyi bir dental sağlığa sahip olmanızı sağlayabilir. Dikkatli olmadığınızda bazı şeylerin nasıl ciddi hale gelebileceğinin farkında olan bir kişi iseniz, dental problemleriniz daha ciddi hale gelmeden diş hekiminizi erken ziyaret etmelisiniz. Bunlara ek olarak, dental tedavinizin ne olduğunu, uygulanacak prosedürlerin nasıl gerçekleştirileceğini ve evde kendi bakımınızı nasıl yapacağınızı tam olarak anlarsanız muhtemelen daha az dental kaygı hissedersiniz.

İzleyin ve Öğrenin

İnteraktif hasta eğitim sistemi sandığınız kadar karmaşık değildir. Bu tür bir dental teknoloji size önerilen tedavi hakkında video izleyip onunla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu sistem genellikle DVD formatı içerisinde gelmektedir ve diş hekiminin ofisinde bir bilgisayar ekranında ya da televizyonda gösterilebilir. Bazı diş hekimleri bekleme salonunda bu sistemi kurmaktadırlar ve bu sayede hastalar o ofis içerisinde gerçekleştirilen dental hizmetler konusunda bilgi alabilirler. Daha spesifik bir içerik diş hekiminiz tarafından seçilebilir ve size sandalyenizde dental tedaviniz ile ilgili bilgi sunabilir. Tüm ihtiyacınız olan geriye yaslanmak, rahatlamak, izlemek ve öğrenmek.

İnteraktif hasta eğitim sisteminin bazı tiplerini sunan birkaç şirket bulunmaktadır ki bunların her biri farklı ek özellikle sunmaktadır. Bu eğitim sistemleri videolar, animasyonlar, fotoğraflar ve hatta 3 boyutlu grafiklerden oluşmaktadır. Dental köprüler, dental kuronlar ve protezler de dahil olmak üzere tüm dental başlıklar pediatrik diş hekimi, ortodontist ve kozmetik diş hekimi tarafından ele alınmıştır. Videolar genellikle belli dental prosedüre neden ihtiyaç duyulduğunu, tedavi opsiyonlarını, tedavinin gerekliliklerini ve hastanın kendi bakımını gerçekleştirebilmesi için kullanabileceği teknikleri açıklamak üzere hazırlanmıştır.

Bakımınızı Görselleştirin

Geçmişte hastalar, diş hekimlerinin bakımlarını nasıl yapacakları konusundaki açıklamalarına güvenmek zorundaydı. Kimiz zaman bu yeterli olmaktaydı, ancak kimi zaman da bu açıklamalar yetersiz kalmaktaydı. Her şeyden öte, dental prosedürler biraz korkutucu görünebilir ve hastalar tedavinin isminden daha fazla bir şey anlamayabilirler ancak bu şekildeki eğitimler ile bu prosedüre neden ihtiyaç duyduğunuzu ve tedavinin tam olarak nasıl gerçekleştirileceğini kavrayabilirsiniz. Sonuç mu? Bu sayede tedaviden hiçbir şekilde büsbütün kaçınmaz ve daha ileride ortaya çıkabilecek ciddi sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

Bir interaktif hasta eğitim sistemi diş hekiminiz ile konuşmanızın yerini alamaz. Ancak size diş hekiminizin yapmış olduğu açıklamaları görsel hale getirebilme şansını sunar. Videoda yalnızca size probleminizin sebepleri açıklanmaz aynı zamanda neden ve nasıl ortaya çıktığı da görsel bir şekilde anlatılır. Bu bilgiler sayesinde, size önerilen tedavinin doğru olup olmadığı konusunda emin olmak için diş hekiminize sorular sorabilmeniz için daha rahat hissetmeniz de sağlanmış olur.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.