Barajlar doluyor

İstanbul’daki barajlardaki su miktarı son yağışlarla 199 milyon metreküpten 228 milyon metreküpe çıktı.

 

 

Marmara’da hafta sonu başlayan ve aralıklarla süren yağmur, İstanbul’daki barajlara 29 milyon metreküp su gelmesini sağlarken barajlardaki doluluk oranı yüzde 26,24’e yükseldi.

24 Ekim Cuma günü İstanbul’a su sağlayan barajlarda 199 milyon metreküp olan su miktarı, hafta sonundaki yağış nedeniyle bu sabah itibariyle 228 milyon metreküpe çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 25-26 Ekim 2008 tarihlerinde görülen yağışlarla metrekareye ortalama 55 kilogram yağış düştüğünü açıklarken, İstanbul Meteoroloji Müdürlüğü 24 saat içinde İstanbul’un bazı bölgelerine 121 kg yağış düştüğünü duyurdu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.