Hükümete TMSF yetkisi

TMSF'ye verilen yetkileri, 2 yıl süreyle doğrudan Bakanlar Kurulu kullanacak.

 

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sigortaya tabi olacak tasarruf mevduatının ve gerçek kişilere ait katılım fonlarının kapsamını ve tutarını belirlemeye ilişkin TMSF'ye verilen yetkilerin, 2 yıl süreyle doğrudan Bakanlar Kurulu'nca kullanılmasını içeren önerge kabul edildi. Komisyonda, Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun Tasarısının görüşmelerinde, AK Parti milletvekillerince verilen konuya ilişkin önerge kabul edildi ve tasarıya madde eklendi. Buna göre, mevduat garantisi tutarını belirlemeye 2 yıl süreyle Bakanlar Kurulu yetkili olacak. Daha sonra komisyonda oylanan kanun tasarısı kabul edildi. Tasarıya göre, yurt dışında elde edilen ticari kazançlar, 31 Mayıs 2009 tarihine kadar Türkiye'ye transfer edilirse, gelir ve kurumlar vergisinden muaf tutulacak. Yurt dışında bulunan para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları, işletmelerde sermaye olarak kullanılabilecek.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.