Kontak açmak ucuzladı

Akaryakıt ürünlerinde son bir ayda yapılan indirimler otomobil sahiplerine 8-22 YTL arasında tasarruf sağladı.

 

 

Akaryakıt ürünlerinde son bir ayda yapılan indirimler otomobil sahiplerine 8-22 YTL arasında
tasarruf sağladı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkan Muhsin Alkan, yaptığı açıklamada, ham petrol ve döviz fiyatlarındaki düşüşün pompa fiyatlarına da yansıdığını söyledi. Ham petrolün varil fiyatının 24 Ekim'de 62,51 dolar olduğunu, bunun bugün 48,87 dolara gerilediğini ifade eden Alkan, ''Ham petroldeki gerileme pompa fiyatlarına da yansıdı. Son bir ay içerisinde yapılan indirimlerle 24 Ekim'de 3,13 YTL olan 95 oktan kurşunsuz benzin 2,85 YTL'ye düştü. Buradaki fark 28 YKr. 97 oktanlı benzinde de fark aynı oranda. 24 Ekim'de 2,85 YTL olan motorin pompa fiyatı ise 2,65 YTL'ye geriledi, motorindeki fark ise 20 YKr'' dedi. Bazı çevreler tarafından ''akaryakıtta düşüş yapılmıyor'' şeklindeki açıklamaların doğru olmadığını savunan Alkan, petrol fiyatlarının dünya piyasalarına endeksli olduğunu ve düşüşlerin yansıtıldığını söyledi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.