Yerli mallarını hatırladık

Bir zamanlar dilimizden düşmeyen yerli mallarından kalanlar, ülke krize girince Başbakanlık genelgesi ile hatırlandı!

 

 

“Yerli ürün kullanılması”na ilişkin Başbakanlık genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Genelgede, ekonomiye sağlayacağı faydalar göz önünde tutularak, tasarruf ve rekabet ilkelerine uygun hareket edilmesi kaydıyla, Türkiye'de üretilen mal ve hizmetlerin tercih edilmesi, temel tüketim maddelerinin yerli ürünlerden karşılanmasının, ekonomi açısından önem taşıdığı vurgulandı. Genelgede, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 63. maddesinde yer alan “...yerli malı olarak belirlenen malları teklif eden yerli istekliler lehine yüzde 15 oranına kadar fiyat avantajı sağlanması hususlarında idarelerce ihale dokümanına hükümler konulabilir” hükmünün kamu kurum ve kuruluşlarınca dikkate alınması konusunda kamu yöneticilerinin gereken duyarlılığı göstermeleri istendi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.