Fransa'dan "Sıcak" yaklaşım

Fransa'da hükümet, 1915 Ermeni iddialarıyla ilgili yasa teklifinin Senatonun gündemine alınmasını ilk kez reddetti.

 

 

Fransa'da hükümet, 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesinin suç sayılmasını öngören yasa teklifinin Senatonun gündemine alınmasına ilk defa açıkça karşı çıktı. Meclis genel kurulunda Sosyalist Parti milletvekili Rene Rouquet'nin sözlü soru önergesini yanıtlayan yerel yönetimlerden sorumlu Bakan Alain Marleix, hükümetinin 2006 yılında Mecliste kabul edilen yasa teklifini Senatonun gündemine almak istemediğini söyledi.

Fransız Bakan, “parlamenterlerin tarihçilerin işine karışmamasını” savundu ve bu yasa teklifinin kabul edilmesi halinde Türkiye'nin tepkisine dikkati çekti. Mecliste kurulan geçici araştırma komisyonu, iki hafta önce yayımladığı raporda, parlamentonun tarihi konularda yasa yapmasına karşı çıkmış, ancak karar tasarısı kabul edebileceği görüşünü savunmuştu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.