Giderayak hedef gösterdi

ABD Başkanı Bush, görev süresi sona ererken İran’ın terörü desteklediğini ileri sürmeye devam ediyor.

 

 

ABD Başkanı George Bush, Irak’taki savaşın “beklenenden daha uzun ve maliyetli” olduğunu söyledi. Bush, Orta Doğu politikasına ilişkin yaptığı bir konuşmada, idam edilen eski Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in 11 Eylül saldırılarıyla ilgisinin olmadığını, bununla birlikte kendisinin iktidardan uzaklaştırılması kararı verilmesinin bu terör saldırılarından da ayrı düşünülemeyeceğini belirtti. “Dünyadaki çeşitli istihbarat örgütlerinin o dönemde, her ne kadar hatalı da olsa, Saddam’ın kitle imha silahlarına sahip olduğu yolunda bilgilere sahip olduklarını” kaydeden Bush, “Böyle bir durumda Saddam yönetimini kontrol dışı bırakamazdık” diye konuştu. İsrail-Filistin çatışmasına “iki devletli çözüm bulunması” yolunda ilerleme gözlemlendiğini söyleyen Bush, İran'a da değindi ve “bu ülkenin nükleer silahlara sahip olmasına izin verilemeyeceği” görüşünü yineledi. İran’ın nükleer programının barışa yönelik bir tehdit oluşturduğunu savunan Bush, “İran ve Suriye, terörü desteklemeyi sürdürüyor” diye konuştu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.