TBMM arşivi halka açılıyor

Meclisin bugüne kadar kapalı tutulan arşivi, elektronik ortamda halka açılıyor.

 

 

Meclisin 11 milyon 500 bin sayfalık arşivi, elektronik ortama yüklenerek halka açılıyor.


TBMM'nin 1961 yılından beri kullandığı parlamento binasının sığınağında bulunan arşivde, yeniden yapılanmaya gidildi. Dikmen girişinde yeni yaptırılan Ziyaretçi binasının alt katları, arşiv binası olarak düzenlendi. TBMM Genel Kurulu ve kulislerin alt katında bulunan sığınakta yer alan dokümanlar, Genel Evrak ve Arşiv Müdürlüğü tarafından yeni arşiv binasına taşındı. 1908'den itibaren korunan arşivde yaklaşık 11 milyon 500 bin sayfalık doküman bulunuyor. Genel Kurulun, gizli oturum tutanakları ise “Gizli Arşiv” bölümünde korunuyor. Sadece araştırmacılara hizmet veren Meclis arşivi, internet ortamına aktarıldıktan sonra bütün vatandaşların kullanımına açılacak. TBMM'nin elektronik arşivi önce Intranet ağından meclisteki bilgisayarların kullanımına, daha sonra da internet aracılığıyla halkın hizmetine sunulacak.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.