Sözleşmeli öğretmenler kadroya

Şubat ayında 8 bin kadrolu öğretmen ataması yapılacak. Öncelik, "sözleşmeliler"de…

 

 

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Şubat ayında 8 bin kadrolu öğretmen ataması yapılacağını bildirdi. Bakan Çelik, katıldığı bir televizyon programında ''sözleşmeli öğretmenlik'' ile ilgili açıklamalarda bulundu. Belli bir plan dahilinde sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçireceklerini belirten Çelik, ''Türkiye'de 3 hizmet bölgesi sınıflandırması bulunuyor. 3. hizmet bölgesinde 3 yıl aralıksız çalışan, olumsuz sicil almayan, herhangi bir disiplin suçu işlemeyen sözleşmeli öğretmenleri bir sınava, değerlendirmeye tabi tutmadan kadroya geçireceğiz'' dedi. 3. hizmet bölgesinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsadığını anımsatan Çelik, 2. hizmet bölgesinde 4 yıl, 1. hizmet bölgesinin zorunlu hizmet bölgelerinde 5 yıl çalışan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirileceğini de söyledi. Çelik, Şubat ayında 8 bin kadrolu öğretmen ataması yapacaklarını, bunun için bütün sözleşmeli öğretmenlerin başvurabileceğini belirterek, sıralamanın KPSS puanlarına göre yapılacağını kaydetti.

Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyete bağlı tayinlerinde, kadrolu öğretmenlere uygulanan kıstasların uygulanacağını kaydetti.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.