Referansımız IMF

S&P, IMF ile anlaşmamızın olumlu sonuçlanacağını söylüyor.

 


Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's Türkiye analisti Faruk Soussa, Türkiye'nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile bir anlaşma yapma ihtimalinin güçlendiğini söyledi. Küresel istikrarsızlığın olduğu bir dönemde, IMF ile anlaşma yapılmasının önemine dikkat çeken Soussa, küresel düzeyde kırılganlığın iyice artış gösterdiği bir dönemde, yerel yönetim seçimleri öncesinde Türkiye'nin IMF ile anlaşma yapmasının yatırımcı güvenini artıracağını bildirdi. Soussa, yatırımcı güvenindeki artışın da dış finansman kaynaklarına ulaşmak açısından önemli olduğunu vurguladı. Soussa, daha önce bazı reyting kuruluşlarında da yer alan ve Türkiye'nin IMF ile bir anlaşma yapmaması durumunda durgunluğa girebileceği yönündeki iddialara ilişkin olarak da ''Türkiye'nin, bir ekonomik durgunluğa girip girmeme konusunun IMF ile yapılacak bir anlaşmaya bağlı olmadığını'' vurguladı. Diğer uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, daha önce yaptığı bir açıklamada, IMF programının olmaması durumunda, Türkiye'nin de 1-2 yıl içinde durgunlukla karşı karşıya kalacağını bildirmişti. Bu arada, Türkiye'ye davet edilen IMF heyetinin yılbaşından sonraki hafta başında Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.


 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.