MEB, servislerin kulağını çekti!

Okul servisleri, Bakanlık tarafından çeşitli konularda yeniden uyarıldı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca, okul servis araçlarına taşıma sınırı üzerinde öğrenci alınmaması ve şoförlerin ehliyetlerinin ceza kayıtlarının takip edilmesi talimatı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül, bakan adına valiliklere gönderdiği genelgede, ''Öğrenci taşıma hizmetlerini düzenli ve güvenli hale getirmek, bu amaçla taşıma yapacak gerçek ve tüzel kişilerin yeterlilik ve çalışma şartlarını belirlemek'' amacıyla Ağustos 2007'de yönetmelik yayınlandığı anımsatıldı. Yönetmeliğin ilgili hükümlerine yer verilen açıklamada, ''Öğrencilerin emniyet ve güven içinde rahat bir ortamda ulaşımlarını sağlamak'' amacıyla öğrenci taşıma hizmetlerinin yerine getirilmesinde şu hususlara dikkat edilmesi istendi:

  • Öğrenci servis araçlarında okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri için mutlaka bir ''rehber personel'' bulundurulmalı.
  • Yönetmelikte tanımlanan ''taşıma sınırı'' üzerinde öğrenci taşınmasına izin verilmemeli.
  • Servis araçlarının ''Araç takip tanıtım sistemi'' ile donatılması teşvik edilmeli.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.