Elvan'a Ukraynalı antrenör

Milli atlet Elvan Abeylegesse, yeni dönemde Ukraynalı Mykola Koledyeyev ile çalışacak.

 

 

Olimpiyat madalyalı milli atlet Elvan Abeylegesse'nin yeni antrenörü, Ukraynalı Mykola Koledyeyev oluyor. Atletizm Federasyonu ve Enka Spor Kulübü yetkililerinin yaklaşık 1 aydır sürdürdüğü görüşmeler sonunda, eski SSCB Atletizm Milli Takımı Başantrenörü olan ve Ukrayna Atletizm Federasyonu genç takımlar sorumluluğunu yürüten Mykola Koledyeyev ile Elvan Abeylegesse'nin çalıştırıcılığı için prensipte anlaşma sağlandı. Sözleşmeyi Ocak ayında imzalaması beklenen, ancak geçirdiği ameliyat nedeniyle iyileşme sürecinde olduğu için mukavele tarihi Şubat ayına kaydırılan Ukraynalı antrenör, milli atlet Elvan Abeylegesse'nin antrenman programını ülkesinde hazırlayarak, Türkiye'ye gönderdi. Çalışma programını alan Abeylegesse, Etiyopya'daki yükseklik antrenmanlarına başladı.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.