50 yılın fırsatı

Castro, Obama’ya yeşil ışık yaktı.

 

 

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, ABD Başkanı seçilen Barack Obama ile doğrudan diyoloğa hazır olduğunu belirtti. Küba televizyonuna yaptığı açıklamada Castro, "jeste karşılık jest. Herhangi bir zaman, karar verdiklerinde, aracı olmadan, doğrudan diyaloğa hazırız, ancak acelemiz yok, umutsuz değiliz" dedi. Castro, açıklamasında, Obama ile "havuç-sopa yaklaşımı" olmadan görüşebileceğini de yineledi. Raul Castro, geçen ay, Obama ile ABD'nin Küba'nın güneyindeki toprağı Guantanamo Körfezi üssünde görüşebileceğini söylemişti. Raul Castro Obama ile görüşürse bu, son 50 yılda Küba Devlet Başkanının ABD Başkanı ile yapacağı ilk görüşme olacak.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.