Hassasiyet devri

Ersin Özince: "Bankalar müşterilerini, müşteriler de bankalarını özenle seçmeli."

 

 

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince;

Önümüzdeki sürecin bankaların müşterilerini, müşterilerin de bankalarını özenle seçeceği bir dönem olacağını söyledi. Özince ayrıca, mevduat faizlerinde yaşanan düşüşün, kredi faizlerine henüz yansımadığını, ancak, talepteki artışla birlikte önümüzdeki süreçte mutlaka bunun gözleneceğini bildirdi. Özince, ''3. Adana Uluslararası Ekonomik İşbirliği Forumu''nda yaptığı açıklamada, global ölçekteki ekonomik sıkıntıların her sektörü olumsuz etkilediğini, ancak, bu dönemde yapılması gereken en önemli işin tedbirli davranmak olduğunu belirtti. Özince, hükümetin, son krizle birlikte borcunu ödeyemeyip Merkez Bankası'nın kara listesine girenler için son 5 yılı kapsayacak şekilde düzenlemeyi planladığı sicil affı konusunda ise şöyle konuştu: ''TBMM'nin çıkarttığı her türlü kanuna biz harfiyen uyarız, sicil affı da olsa genel af da olsa. Ancak, her ticari müessese kendi değerlendirmesini kendi yapar. Sicil konusuna herkesin kendisinin dikkat etmesi lazım. Bunun çaresi de parlamentoda değil 'ayağını yorganına göre uzat' ata sözümüzdedir. Bankalar önümüzdeki dönemde muhakkak sicili, mali bünyesi en iyi kuruluşlarla çalışmaya gayret edeceklerdir. Sicil konusunda sadece bankalar değil tüm ticari taraflar hassas.'' Özince, bankaların yıllardır çalıştıkları müşterilerinin bile taleplerini geri çevirdiği, krizi bankaların körüklediği yönündeki eleştirilerle ilgili olarak da şunları söyledi: ''Önümüzdeki süreç ilişki yönetimi açsısından tüm ticari tarafların çok daha fazla dikkatli olması gereken dönem olacak. Bu nedenle bankalar müşterilerini, müşteriler de bankalarını özenle seçmeli.''

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.