Yeni önlemler yolda

Maliye Bakanı Unakıtan, krizin Türkiye'ye etkilerini azaltmak için yeni tedbirler alınacağını söyledi.

 

 

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, küresel ekonomik krizin Türkiye'ye etkilerini azaltmaya yönelik yeni tedbirler alınacağını ve bunların bu ay içinde açıklanmasının beklendiğini bildirdi. “Dışardaki krizde iyileşme olmadan, Türkiye'de iyileşme olması çok zor gözüküyor” diye konuşan Unakıtan, dış piyasalardaki talep düşüşünün ihracatı daralttığını, bunun da en çok otomotiv sektörünü etkilediğini belirtti. Otomotiv sektörüne yönelik bazı düzenlemelere gidileceğini belirten Unakıtan, “Bu tedbirler için Ekonomi Koordinasyon Kurulunda konu ele alınmadan bir şey söylemek mümkün değil. Çalışmalar son noktalarda, bu ay içinde açıklanır diye düşünüyorum” dedi. Kriz dönemlerinde krize karşı dayanıklı kalabilmek için bazen şirket birleşmelerinin şart olduğuna dikkat çeken Unakıtan, bu tür birleşmelerin teşvik edilmesi gerektiğine inandığını ifade etti. Bu konuda çalışma yürüttüklerini belirten Unakıtan, bunların Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşüldükten sonra açıklanacağını kaydetti. Kriz ortamında işçi çıkarma mecburiyetinde olan fabrikaların ve diğer işletmelerin işçi çıkarmaması için onlara ''işsizlik yardımı'' gibi bir takım yardımlarda bulunulacağını da bildiren Unakıtan, “Biz, piyasaların açılması, iç talebin artırılması için gereken önlemleri almaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.