Türk filmleri yarışıyor

Yeşilçam Ödülü için bu yıl 47 Türk filmi yarışıyor.

 

 

Türk sinemasının ''Oscar Ödülleri'' olarak kabul edilen ''Yeşilçam Ödülü'' için 47 Türk filmi yarışacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfının (TÜRSAK) organizasyonu, ''Turkcell''in ana sponsorluğunda ve Beyoğlu Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ''Yeşilçam Ödülleri'' için 2008 yılında gösterime giren 47 Türk filmi, herhangi bir başvuru beklenmeksizin doğal aday kabul edildi. Türk sinemasının son yıllardaki en verimli dönemlerinden biri olarak öne çıkan 2008 yılında vizyona giren 47 filmin 19'unda ilk filmini çeken yönetmenlerin imzası bulunuyor. İlk film adayları arasında ''Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine'', ''Devrim Arabaları'', ''120'', ''Destere'' ve ''Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım'' gibi gişenin yüzünü güldüren yapımların yanı sıra ''Gitmek/My Marlon and Brando'', ''Sonbahar'' ve ''Tatil Kitabı'' gibi yurt içi ve dışı festivallerin gözde filmleri de yer alıyor. ''Yeşilçam Ödülleri''nin birincileri, 3 Martta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek törenle açıklanacak. ''En iyi film'', ''En iyi yönetmen'', ''En iyi senaryo'', ''En iyi görüntü yönetmeni'', ''En iyi müzik'', ''En iyi kadın oyuncu'', ''En iyi erkek oyuncu'', ''En iyi yardımcı kadın oyuncu'', ''En iyi yardımcı erkek oyuncu'', ''Genç yetenek'' ve ''Turkcell ilk film'' kategorilerinde verilecek Yeşilçam ödül heykelciklerinin yanı sıra ''En iyi film'' ödülünün sahibi 150 bin TL, ''Turkcell ilk film'' ödülünün sahibi ise 30 bin TL'lik para ödülüyle desteklenecek.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.