İşte 2008'in ilk 11'i

UEFA, 2008 yılının ilk 11’'ini açıkladı. İşte, Alex Ferguson yönetimindeki “Rüya Takım”

 

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 2008 yılının ''İlk 11''ini açıkladı.

UEFA'nın internet sitesinde yer verilen ve 3,3 milyondan fazla kişinin katıldığı kaydedilen oylama sonucunda belirlenen ''Rüya Takım'', en çok La Liga ve İngiltere Premier Lig takımlarında forma giyen futbolculardan oluştu. 2008'in ilk 11'inde, La Liga ekibi Barcelona'dan 3, Real Madrid'den 2, Bundesliga takımı Bayern Münih'ten 2, İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea, Manchester United, Arsenal ve Liverpool'dan 1'er oyuncu yer aldı.

Rüya takımı oluşturan isimler şöyle:

Kaleci: Iker Casillas (Real Madrid)

Savunma oyuncuları: Sergio Ramos (Real Madrid), John Terry (Chelsea), Carles Puyol (Barcelona), Philipp Lahm (Bayern Münih)

Orta saha oyuncuları: Cristiano Ronaldo (Manchester United), Xavi Hernandez (Barcelona), Cesc Fabregas (Arsenal), Franck Ribery (Bayern Münih)

Hücum oyuncuları: Lionel Messi (Barcelona), Fernando Torres (Liverpool)

Teknik Direktör: Alex Ferguson (Manchester United)

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.