Türkiye dijital yarışa katılıyor

Türkiye, Dünya Oyun Üretme Maratonu’na katılıyor.

 

 

Türk Oyun Geliştiricileri, ''Global Game Jam-Yenilikçi Oyun Üretme Dünya Maratonu (GGJ)'' ile internet ortamında diğer ülkelerdeki meslektaşlarıyla buluşacak ve 48 saatte Türkiye için ''yenilikçi oyun'' üretecek. GGJ etkinliği, 14 farklı saat dilimini kapsayan 22 ülkeden toplam bin 750 oyun geliştiricisinin katılımıyla 30 Ocakta başlıyor. Dünyada ilk defa global olarak düzenlenecek, Türkiye'nin de ilk defa katılacağı etkinliğin Türkiye ayağına, ODTÜ Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (METUTECH-ATOM) ev sahipliği yapacak. Profesyonel ve amatör tüm oyun geliştiricilerin bulunacağı ve katılımcıların, aynı anda sisteme girip, 48 saat içinde eğlenceli oyunlar tasarlayacağı etkinlikte, farklı ülkelerden üreticiler, yaratıcılıklarını ve pratik zekalarını sergileyecek.

Etkinlikte, diğer ülkelerdeki meslektaşlarıyla bağlantıya geçme imkanına kavuşacak Türk dijital oyun tasarımcıları da Türkiye için yeni bir oyun üretme yarışına girecek

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.