Serena'dan 10. GrandSlam

Serena Williams, kariyerindeki Grand Slam şampiyonluğu sayısını Avustralya’da 10'a çıkardı.

 

 

Teniste sezonun ilk ''Grand Slam'' mücadelesi olan 97. Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, Serena Williams, tek bayanlarda 4. kez şampiyon oldu. Melbourne Park kortlarında yapılan, toplam 22 milyon Avustralya Doları ödüllü turnuvanın 13. gününde, tek bayanlarda final oynandı. 2 numaralı seribaşı ABD'li Serena Williams, 3 numaralı seribaşı Rus Dinara Safina'yı sadece 59 dakika süren maçta 6-0 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yendi.

Jelena Jankovic'i tahtından ederek yeniden 1 numaraya yükselen Williams, aynı zamanda kariyerindeki Grand Slam şampiyonluğu sayısını 10'a çıkardı.

Bu turnuvada ilk kez final oynayan Rus Safina ise daha önce en fazla 3. tura kadar yükselebilmişti. Kariyerinde 2. kez Grand Slam finali oynayan Safina, Williams'a kolay teslim oldu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.