IMF gözünü Asya'ya dikti

IMF, krizden etkilenen Asya’nın gelecek yıl düzelebileceğini, ama bunu kendi başına yapamayacağını bildirdi düşünüyor.

 

 

Uluslararası Para Fonu (IMF), ekonomik krizden ciddi darbe alan Asya ekonomilerinin gelecek yıl düzelebileceğini, ancak ekonomileri ihracata dayalı kıtanın bu durumdan kendi başına çıkamayacağını bildirdi. IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Asya'nın geleneksel olarak ihracata bağımlılığını azaltması için hane halkı talebini artırması gerektiğini ifade ederek, ancak bunun bir gecede olamayacağını söyledi. ''Dünyanın geri kalanı kötü bir durumdayken, Asya'nın düzelmesi imkansız''diyen Strauss-Kahn, Asya ekonomilerinin gelecek yıl ortalama yüzde 5'den fazla büyümesini beklediklerini kaydetti. Japonya'nın ardından Asya'nın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'in bu yıl yüzde 8'lik büyüme hedefini hala başarabileceğini, ancak bu hedefin başarılmasının büyük bir meydan okuma olacağını belirten Strauss-Kahn, Çin'in dünya ekonomisi açısından büyük önemi olduğunu da ekledi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.