Kredi notumuz garantili

Fitch, IMF anlaşması olmasa da, Türkiye'nin kredi notunun değişmeyeceğini söyledi.

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, IMF anlaşması olmasa da, Türkiye'nin kredi notunun değişmeyeceğini söyledi. Fitch'ten yapılan açıklamada, Türkiye'nin IMF ile anlaşmasının, pozitif bir gelişme olacağı belirtilirken, anlaşma olmaması halinde de Türkiye'nin diğer finansman yollarının bulacağı kaydedildi. IMF anlaşmasının yapılmamasının, Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesinde belirleyici olmadığı vurgulandı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch önceki gün, Rusya'nın kredi notunu BBB(+) düzeyinden, BBB'ye indirdi. Reyting kuruluşu, bu ülkenin görünümünü de ''negatif'' olarak açıkladı. Kredi notunun indirilmesinde, Rusya'nın petrol gelirlerinin düşmesi ve ülkeden sermaye çıkışı etkili oldu. Fitch, Rusya'nın kredi notundaki düşüşün, diğer yükselen avrupa piyasalarını da olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.