Reform yap, Etkilenme

İstanbullu Roubini: “Yapısal reformları gerçekleştiren Türkiye, krizden fazla etkilenmez.”

 

 

Küresel finansal krizi önceden tahmin eden İstanbul doğumlu New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nouriel Roubini, Türkiye'nin yeni nesil yapısal reformları hızlı gerçekleştirmesi halinde, küresel krizden fazla etkilenmeyeceğini söyledi.

Prof. Dr. Nouriel Roubini, Türkiye ekonomisi ve küresel krize ilişkin sorularını yanıtladı.

Türkiye ve diğer tüm ülkelerin küresel krizden mutlaka etkileneceklerini ifade eden Roubini, ancak bu ülkelerin etkilenme düzeylerinin farklı olacağını belirtti.

Türkiye ekonomisinin dinamik bir ekonomi olduğunun altını çizen Roubini, doğru politikaların sürdürülmesi ve yapısal reformların da tamamlanması halinde, Türkiye ekonomisinin, orta vadede çok daha iyi bir durumda olacağını söyledi.

IMF ile yapılacak bir anlaşmanın piyasalardaki güveni yeniden tesis edeceğini vurgulayan Roubini, likidite ve döviz rezervi sağlayacağını söyledi.

Roubini, 2009'da dünya genelinde ekonomik durgunluğun gözleneceğini ve küresel çapta bir durgunluk beklediğini söyledi. Prof.Roubini, 2010 yılında ekonomik toparlanmaların başlayabileceğini de dikkat çekti.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.