Avusturalya cayır cayır

Ülke tarihinde en çok can kaybına yol açan orman yangınlarında 128 kişi öldü.

 

 

Avustralya'nın güneydoğu bölgelerinde, ülke tarihinde en çok can kaybına yol açan orman yangınlarında 128 kişi öldü. Avustralya'da son 100 yılın en yüksek sıcaklıklarını yaşayan güneydoğudaki üç eyalette önceki günden bu yana şiddetli rüzgarın etkisiyle yayılan ve kontrol altına alınmakta büyük güçlük çekilen orman yangınları nedeniyle 750'den fazla evin küle döndüğü belirtildi. Ölü sayısının artabileceği bildiriliyor. Alevlerle savaşan 3 bin itfaiyeciye destek için ordu da harekete geçerken, güneydoğudaki üç eyalette etkili olan 50 civarındaki orman yangını, önemli miktarda hayvanın da telef olmasına yol açtı.
Yangınların etkili olduğu bölgede hava sıcaklıkları 47 dereceyi buluyor.

Resimler için tıklayınız.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.