ABD'de teşvike onay

Obama'nın krize karşı mücadelede desteklediği teşvik planı, Senato'da onandı.

 

 

ABD Başkanı Barack Obama'nın krize karşı mücadelede desteklediği teşvik planı, Kongre'nin üst kanadı Senato'da kabul edildi. 100 üyeli genel kuruldaki oylamada teşvik paketi 37'ye karşı 61 oyla geçti. 56 Demokrat, iki bağımsız ve 3 ılımlı Cumhuriyetçi senatör, tasarı lehinde oy kullanırken, Cumhuriyetçilerin büyük çoğunluğu aleyhte oy verdi. Daha önce Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclis'inden geçen paketin boyutu ise 819 milyar dolardı. Senato'da kabul edilen paketin büyüklüğü ise 838 milyar dolar olarak belirlendi. Senato'da kabul edilen metinle Temsilciler Meclisi'nden geçen metin birbirinden farklı olduğu için, iki taraf temsilcilerinden oluşacak bir uzlaştırma komitesi, iki metni birleştirecek ve bu nihai metin Kongre'nin iki kanadında tekrar oylanacak. Bir yasanın Kongre'den geçmesi için, iki kanatta kabul edilen metinlerin, birbirinin aynısı olması gerekiyor. Teşvik paketi, devletin dev altyapı projeleri için yapmayı planladığı harcamalardan ve vergi indirimlerinden oluşuyor.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.