Lösev'den hayati destek

LÖSEV, lösemili çocukların ailelerine tedavi amaçlı 2 bin 500 TL nakdi yardım yapıyor.

 

 

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), lösemi hastalığı tanısını konulan çocukların ailelerine tedavi için 2 bin 500 TL tutarında nakdi yardım veriyor. Türkiye genelinde yüzde 85'i dar gelirli, yüzde 11'i ise hiçbir gelire ve sosyal güvenceye sahip olmayan lösemi hastası 5 bini aşkın çocuğa ve ailesine, düzenli olarak yardım eli uzatan LÖSEV, sosyal hizmet uzmanları aracılığıyla ziyaret edilen ailelerin moralini de yüksek tutmaya çalışıyor. Vakıf, hayırseverlerin, gıda, giysi, yakacak ve kırtasiye malzemesi gibi bağışlarını düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırırken, dönem dönem Türkiye genelindeki farklı kentleri gezen görevliler, ailelerin başta tedaviyle ilgili sıkıntıları olmak üzere diğer sorunlarını da yerinde tespit ediyor ve çözümüne katkı sağlamaya çalışıyor. Türkiye genelinde sürdürülen uygulama kapsamında, LÖSEV'in sosyal hizmet uzmanlarından Nilay Ermiş ve Seçil Kardaş, Şanlıurfa'da lösemi tedavisi gören bazı hastaları evlerinde ziyaret etti. Lösemi hastalığının tedavisinin zor ve pahalı olduğuna dikkati çeken Ermiş, ''Lösemi hastalığı tanısı konulan çocukların tedavisi için ailelere 2 bin 500 TL tutarında nakdi yardım desteği veriyoruz. Bunun dışında belirli aralıklarla hastaların ve ailelerinin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ülke genelinde 5 binin üzerinde hastaya ulaştık. Hayırseverlerin desteğiyle bu oranı artırmayı planlıyoruz'' dedi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.