Okur = Skor

Mehmet Okur, NBA’daki takımı Utah Jazz’ın en skorer ismi oldu.

 

 

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, Golden State Warriors deplasmanından 112-104 ile galip ayrılırken, milli basketbolcu 23 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Oracle Arena'daki karşılaşmanın 26 dakikasını sahada geçiren Okur, 23 sayı ve 5 ribaundla oynadı. Corey Maggette'nin 27 sayı, 3 ribaunt ve 3 asisti ise ev sahibi takımın yenilgisini önleyemedi.

Gecenin 9 maçından biri de Doğu Konferansı Pasifik grubunda liderlik mücadelesi veren, Los Angeles Lakers ile Phoenix Suns arasında gerçekleşti. Suns, evinde Lakers'ı 118-111 ile geçerken, iki takımın yıldız oyuncuları Kobe Bryant ve Shaquille O'Neal arasındaki mücadele ilgiyle izlendi.

Geçen sezonun ''En Değerli Oyuncusu (MVP)'' seçilen ve gecenin yıldızı olan Bryant'ın 49 sayı, 11 ribaunt ve 2 asisti bile Lakers'ı kurtaramazken, 33 sayı, 7 ribaunt ve 3 asist kaydeden O'Neal, Suns'ı galibiyete taşıyan isimlerden biri oldu.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.