Otomotivde yangın

Otomotiv sanayinde üretim, geçen yıla oranla yüzde 63 azaldı. Tablo korkunç!

 

 

Otomotiv sanayinde yılın ilk 2 ayında üretim, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 azaldı. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) verilerine göre, 2009 yılı Ocak-Şubat döneminde toplam üretim 84 bin adede geriledi. Otomobil üretimi ise yüzde 55,8 azalarak 54 bin adet oldu. Yılın ilk 2 ayında üretim, büyük kamyonda ve midibüste yüzde 89, küçük kamyonda yüzde 87, kamyonette yüzde 71, minibüste yüzde 62 ve otobüste yüzde 9 oranında azaldı. Traktör üretimi ise yüzde 49 azalarak 2 bin 311 adet oldu. Ocak ayında olduğu gibi, Ocak-Şubat döneminde de ticari araç ve otomobil üretimi, 5 yıl geriye giderek 2004 yılı Ocak-Şubat dönemi üretim değerlerinin altında gerçekleşti. Büyük kamyon üretimi, son 10 yılın en düşük değeri olan 5 bin adet ile 1999 yılı düzeyine geriledi. 2009 yılı Ocak-Şubat dönemi toplam üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 oranında azaldı.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.