Çekilen diş etine damak bağ dokusu

Diş eti çekilmelerinde damaktan alınan bağ dokusu uygulanan tedavi, büyük başarı sağladı.

 

 

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Ali Arif Özzeybek, diş eti çekilmelerinde hastanın damağından alınan bağ dokusu kullanılarak uygulanan tedavide büyük başarı sağlandığını bildirdi.

Sert kıllı diş fırçasıyla çok sert ya da sık diş fırçalamanın yol açtığı fiziksel travma, dişlerin pozisyonu veya yaşlanma nedeniyle diş eti çekilmeleri görülebildiğini anlatan Özzeybek, özellikle ön bölgedeki çekilmelerin hem estetik sorunlara hem de sıcak soğuk hassasiyetine yol açtığını belirtti.

Diş etleri çok ince yapıdaki kişilerin bu sorunu yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu, bu kişilerde sorunu gidermek için yumuşak doku grefti uygulanabileceğini bildiren Özzeybek, kemik kaybının bir süre sonra diş kaybına da neden olduğunu vurguladı.

''Diş eti çekilmelerinde hastanın damağından alınan bağ dokusu kullanılarak uygulanan tedavide büyük başarı sağlanıyor. Diş eti çekilmesi sonucu açığa çıkan kök yüzeylerinin örtülmesinde bağ dokusu greftleri uygulanması günümüzde altın standart olarak kabul ediliyor'' ifadesini kullanan Özzeybek, bu işlemde ortaya çıkan kök yüzeyinin örtülerek hassasiyetin durdurulduğunu, aynı zamanda dişin görünümünün de iyileştirildiğini söyledi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.