Balık çiftlikleri taşınıyor

Yönetmeliklere aykırı faaliyet gösterip doğayı katleden balık çiftliklerinin taşınması sürüyor.

 

 

Çevre ve Orman Bakanlığından, yönetmeliklere aykırı faaliyet gösterdiği belirlenen balık çiftliklerinin taşınması faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Aydın'daki 16 balık çiftliğinden 6'sı yeni alanlara taşınmak için ön izin müracaatında bulunurken, diğer 10 çiftlik ise kapatıldı.

Mersin'de 4 tesis bulunduğunu belirten yetkililer, kapatma kararı verilen 3 çiftlikten 1'i ile ilgili yargılamanın sürdüğünü, 2 çiftliğe ise yeniden kapatma kararı verildiğini ifade etti. Kapatma kararı verilen çiftliklerin halen faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan yetkililer, diğer çiftliğin ise taşındığını söyledi.

İzmir'deki 59 balık çiftliğinden 22'sinin yeni alanlarına taşındığını, 9'unun faaliyetine son verildiğini belirten yetkililer, 28 balık çiftliğinden 25'inin ise taşınma aşamasında olduğunu anlattı.

Muğla'da bulunan 129 balık çiftliğinden 9'unun taşındığı, 117'sinin ise taşınma aşamasında olduğu belirtildi. Yetkililer, diğer 8 tesise ise idari para cezası uygulandığını bildirdi.

Hatay'daki tek balık çiftliğinin taşınma çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, Balıkesir'de kapatma kararı verilen tek çiftliğin eski yerinde faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Yetkililer ayrıca, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile bölge komutanlıklarına bağlı bot komutanlıklarınca kapatma kararı verilen tesislerle ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını ifade etti.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.