Carettelar yüzmeye başladı

Yumurtadan çıkan deniz kaplumbağaları denizle buluşmaya başladı.

 

 

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Selinus plajındaki deniz kaplumbağaları, yumurtalarından çıkarak denizle buluşmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, 17 Haziran’da Selinus plajına bırakılan deniz kaplumbağası yumurtalarından dün gece ilk yavrular çıktı. Sahildeki ışıklar nedeniyle yolunu bulmakta zorlanan deniz kaplumbağalarından birinin sahil yürüyüş yoluna çıktığı ve burada öldüğü belirlendi.

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı ve Deniz Kaplumbağaları Koordinatörü Mustafa Akkoca, yaptığı açıklamada, Gazipaşa sahillerinde bu yıl 29 deniz kaplumbağası yuvası tespit ettiklerini bildirdi. Normalde yavruların 45-60 gün içinde yumurtadan çıktığını vurgulayan Akkoca, bu deniz kaplumbağalarının biraz erken yumurtadan çıktığını kaydetti. Bir yavrunun yolunu kaybederek öldüğünü vurgulayan Akkoca, 1 Ağustostan itibaren başlatılacak sahilde karartma uygulamasının yavruların erken çıkması nedeniyle bu geceden itibaren uygulanacağını bildirdi.

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin de saat 24.00 itibariyle tüm sahillerde ışıkların söndürüleceğini belirterek, bu konuda gerekli tebligatın yapıldığını söyledi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.