Yüksek teknoloji ile gülümsemenizi önceden görün

Geliştirilen yeni bir yazılım sayesinde, artık braketler dişlerinize yapıştırılmadan önce ağzınızda nasıl görüneceğini ve tedavi süreci sonunda tamamen olması gereken şekle bürünmüş dişlerle nasıl rahatlıkla gülümseyebileceğinizi görmeniz mümkün.

 

 

Insignia’nın geliştirdiği 3D (3 dimensional-3 boyutlu) yazılım ve kişiye özel protez üretimi sayesinde, hastaların sık klinik ziyaretleri de minimuma inecek

Yeni teknolojinin, hastaları çok daha fazla memnun ettiğini belirten uzmanlar, yazılımın, protezlerle en iyi ağız ve diş uyumunu önceden göstererek, hastaların bilgilendirilmesini sağladığını, bu çerçevede hem hekimin hem de hastanın işinin kolaylaştığını belirtiyorlar. Teknolojiyi kullanan ortodontistler, bu teknoloji ile daha kısa zamanda daha iyi sonuçlar elde edilmesinin hedeflendiğini ve hedefe rahat ve kolay ulaşıldığını vurguluyorlar.

Ortodontistlere göre bu teknoloji sayesinde hastalar da eski konvansiyonel metal braketli sistemlere oranla 6 ay kadar daha az zaman geçiriyorlar. Bu da, hastaları rahatsız eden görüntünün 6 ay daha az ortaya çıkması anlamına geliyor. Öte yandan, Insignia’nın geliştiridği bu önemli yöntem, ortodontistlerin, braket uygulaması öncesinde her bir diş için uzun süren tel bükümleri yapmalarının önüne geçiyor. Ortodontistler, modelleri hazırlıyor ve önceden, bilgisayarda geliştirilmiş model üzerinden braket pozisyonları ayarlanıyor ve hatta gerekli teller robot tarafından bükülerek tedavi sürecini tamamlıyorlar.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.