Yeni Jumbo piste bastı

Yeni Boeing 747-8’in yapımı tamamlandı.

 

 

Boeing'in yeni modeli 747-8'in ilk kargo versiyonu 747-8 Freighter'ın montajı tamamlandı.

Washington?Evertt'teki fabrikada üretilen uçak, lansman müşterisi Cargolux'ün renklerine boyandıktan sonra, ilk uçuş için testlere alınacak.

Boeing'den yapılan yazılı açıklamada, Boeing 747 Programı Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mo Yahyavi'nin, ''Yeni 747'nin uçuş testi aşamasına geçtiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz, 747-8 Freighter'ın gerçeğe dönüştürülmesi için büyük emek sarf etti'' şeklindeki görüşüne yer verildi.

Açıklamada, Boeing'in yüksek kapasiteli kargo uçağı 747-8 Freighter'ın, kargo şirketlerine diğer modeller arasında en düşük işletme maliyeti sunarken, gelişmiş çevre performansıyla da avantaj sağlayacağı belirtildi.

Eski versiyonu 747-400'den 5.6 metre daha uzun olan Boeing 747-8 Freighter'ın, 76.3 metrelik boyuyla yüzde 16 daha fazla yükleme hacmi sunacağı ve bu sayede uçağa fazladan 4 adet ana gövde ve 3 adet dip gövde paleti yüklenebileceği kaydedildi.

Tanıtımı 2005 yılında yapılan Boeing 747-8 serisine bugüne kadar 78'i kargo modeli olmak üzere, toplam 105 sipariş alındığı bildirildi.

 

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.