Kritik kararlar alma yeteneğinizi geliştirmekle ilgileniyor musunuz?

Doğru bilgi ile uygun zamanda karar alan diş hekimleri genellikle hem işyerlerinde hem de özel hayatlarında daha fazlasını başarıyor.

 


Amaç: Başarılı bir işyeri çalıştırmada karar almanın önemini tartışmak

Araştırma: Çoğu işyerindeki yöneticilerin aksine, diş hekimleri ve ortodontistler, aynı zamanda hastanın tedavisinden de sorumlu olduğu için zamanlarının %100’ünü karar almakla geçiremez. Bu nedenle, bu profesyonellerin doğru zamanı kaçırmaları ve kritik kararları geciktirmeleri çok kolaydır. Diş hekimlerinin karar alma sürecini ertelemesi genellikle kolaydır, çünkü birçok işyerinin aksine, zayıf kararlar alma muhtemelen iflasla sonuçlanmaz, bunun yerine işyeri performans düzeyinin oldukça düşük kalmasına neden olabilir. Dr. Levin verimli olabilmek için her kararı 2 kategoriden birine yerleştirmenizi öneriyor: Acil ilgilenilmesi gereken kararlar ve daha fazla bilgi gerektiren kararlar. Bu daha verimli zaman yönetimi ve daha başarılı bir işyeri elde edilmesini sağlayacaktır. Dr. Levin, karar vermeden önce daha fazla bilginin gerektiği durumlarda, diş hekiminin verileri araştırmak için başka birisinden yardım istemesini öneriyor. Ancak bu durumda, bilginin toplanması ve analiz edilmesi için bir zaman çizelgesinin oluşturulması önemlidir.

Sonuçlar: Doğru bilgi ile uygun zamanda karar alan diş hekimleri genellikle hem işyerlerinde hem de özel hayatlarında daha fazlasını başarmaktadırlar.

Makale Bilgileri:

Yazar: Levin RP

Makale adı: Decision Making and the DentalPractice

Kaynak: J Am Dent Assoc 2007;138 (Temmuz):1016-1017.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.