Eşzamanlı Ortodontik finiş ve İmplant yerleştirmenin planlanması

Ortodontik bir uygulamayı her şeyden çok verimsizlik etkiler.

 

 

Ortodontik bir uygulamayı her şeyden çok ne etkiler? Verimsizlik! Ortodonti denilen olağanüstü başarı çarkını engelleyen çok sayıda unsur vardır. En belirgini kompleks ortodontik/restoratif hastadır. Bu hastalar hem klinik hem de mali açıdan kâbus haline gelebilir. Bu 2 bölümlü seride, tüm klinisyenlerin dertlerini azaltmak ve aynı zamanda konuşulandan çok daha uzun yıllar süren tedaviye maruz kalan hastaların üzüntüsünü azaltmak amacıyla, bu tip hasta ile ilgilenmenin ve onları idare etmenin ipuçları hakkında bilgi verilecektir. II. Bölümde eşzamanlı ortodontik finiş ve implant yerleştirmenin planlanması tartışılacaktır.

Makale Bilgileri:

Yazar: Brody Hildebrand, DDS, MS, PA

Makale adı: Pearls for Treatment Planning Success With Interdisciplinary Patients: Part 2.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.