İş olanaklarının bulunması & Değerlendirilmesi için ipuçları

İş arayan ve iş olanaklarını değerlendiren yeni ortodontistlere yardımcı olabilecek yedi ana unsur.

 

 

Yeni bir ortodontist, bulduğu olanakları nasıl değerlendireceği ile ilgili gerçek bir eğitim almadan yoluna devam etmek durumundadır. Bu pratisyenin işine yarayabilecek bir durumu değerlendirmede göz önüne alması gereken bazı unsurlar vardır. Yeni ortodontistlerin imkânları değerlendirirken aramaları ve göz önüne almaları gereken 7 unsur listeledim:

  1. Hayat Tarzı Seçimi: İstediği hayat tarzını elde etmek için yaşayacağı yer seçimi yapılması gereken ilk önemli seçimdir.
  2. İşyeri Seçimi: Ortodontistin kişisel meslek felsefesine ve vizyonuna uygun bir ortamda çalışmasını sağlayan işyeri seçimi önemlidir. Kişi kendi kişisel değerlerini ve çalışma felsefesini göz önünde tutmalı ve bunların, işverenin veya gelecekteki ortağının değerleri ile nasıl örtüştüğünü değerlendirmelidir.
  3. İş Analizi: Bir işte gerçekten istediğiniz unsurları gösteren bir şablon yaratmak için zaman ayırın. Başka bir ortodontist ile beraber çalışılacaksa, yeni ortodontiste klinik olarak öğrenme olanağı sağlayan ve aynı zamanda grubu yönlendirme ve işyerini idare etme konularında destek verecek bir rehberlik programının şeklen hazırlanması önemlidir.
  4. Danışmanların Kullanılması: Tüm iş istatistiklerinin sınıflandırılmasında ve bunların yorumlanmasında yardıma ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda tecrübeli bir danışman seçin.
  5. Rehber-İzleyici İlişkisi: Kendisinden bilgi alınacak doğru kişi kimdir? Etkin bir rehber sizin kendisi gibi olmanız için uğraşmaz, o sizin antrenörünüzdür ve bazen de amigonuzdur.
  6. İş Değiştirme Stratejileri: Geçiş için yeni ekip, hastalar ve camiaya giriş dahil olmak üzere ayrıntılı bir plana ihtiyacınız olacaktır.
  7. Sıfırdan Başlama: Bu, uyumlu olduğunuz bir ortodontistle birlikte verimli ve kârlı bir işyeri bulmaktan daha zorlayıcı bir seçenektir.

Makale Bilglileri:

Yazar: Mr. Paul Sletten

Makale adı: What to Look for ina Good Orthodontic Practice Transition.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.