Diş hekimliği tutkusu

Ortodonti ile uğraşma ve her gün işe gitme heyecanınızı kaybettiyseniz size yardımcı olabilecek birkaç tane basit önlem bulunuyor.

 

 

Hedef: Konuk sunumu olan bu makalenin amacı her gün işe gitme tutkunuzu geliştirecek yöntemleri göstermektir.

Tartışma: Birçoğumuz için, ihtisas dönemini tamamladığımızda ortodontist olarak çalışmaya can atıyorduk. Bir işyerini birkaç sene çalıştırdıktan sonra bu heyecanı kaybetmek hem kolaydır hem de alışılmadık bir şey değildir. Sebeplerden bir tanesi hasta bakımı ile daha az ilgilenmek ve o kadar da eğlenceli olmayan idari işlere daha fazla vakit ayırmak olabilir. En uç noktada ise günü geçirmek amacıyla her gün işe gidiyor olabilirsiniz. Bu makalede yazar her gün işe gitmekle ilgili heyecanınızı yenilemek için bazı basit yöntemler öneriyor. Vizyon bildirisi yaratmak, açık hedefler belirlemek, uygun sistemler tasarlamak, personel için tedavi ve sürekli eğitim olanakları sağlamak ve gerektiğinde danışmak kullanmak bunlar arasındadır. Tipik şekilde diş hekimi ne kadar az dişçilik ve hasta ile ilgili faaliyetlerin dışında çalışırsa işyerinin o oranda stressiz olacağını not ediyor. Günlük sorumlulukları personeliniz yüklendikçe mikro-idarenin gereksiz hale geldiğini görmeniz olasıdır, bakım kalitesi artar ve stres düzeyi önemli oranda düşer. İşyeriniz için vizyon yaratmak ve açık hedefler belirlemekle işyeriniz için bir amaç yaratmış olursunuz ve bir amaç uğruna çalışanlar ise her gün gözüken ve aynı şeyi yineleyen kişilere nazaran genellikle daha enerjik ve heyecanlı olur.

Karar: Ortodonti konusunda coşkunuzu ve heyecanınızı kaybettiyseniz, yenilenmek için alabileceğiniz basit ve pratik önlemler vardır.

Araştırmacının Yorumları: Bu makale esasta pratisyen diş hekimlerine yönelik olsa da aynı şey ortodontistler için de geçerlidir. Ortodonti coşkunuzu yenilemek için bu makalede önerilen adımlar basit olmanın yanı sıra uygulanması çok pratik ve nispeten kolaydır. Her gün işe gitme heyecanınızı kaybettiyseniz bu makaleyi okumanızı ve personelinizle paylaşmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Araştırmacı: John S. Casko, DDS, MS, PhD

Yazışma: Levin Group, Inc, 10 New Plant Court, Owings Mills, MD 21117 (Roger Levin).

Makale Bilgileri:

Yazar: Levin RP

Makale adı: The Passion for Dentistry

Kaynak: J Am Dent Assoc 2007; 138 (January): 104-105.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.