İşyerinizi "Markalaştırmak"

Markalaşma, işyeriniz için olumlu şöhret geliştirmenin bir yoludur.

 

 

Amaç: Diş hekimliğiyle ilgili işyerlerinin markalaştırılması kavramını tartışmaktır. Kısa tanımlanacak olursa, markalaşma olumlu bir deneyim sunmak üzerine verilen vaatler grubu yoluyla hastanın zihninde yaratılan işyeri algılamasıdır. Bu kavrama yakın olmayan çok sayıdaki diş hekimi, markalaşmanın işyerlerinin başarısı için önemli bir unsur olduğunu anlayamayabilir. Bu nedenle, işyerinizi büyütmek istiyorsanız, markalaşma gereklidir. İşyerinizde markalaşmayı geliştirmek için, şu adımları atmalısınız:

  1. İşyerinizi diğerlerinden ayıran unsurları belirleyin;
  2. Markalaşmanın işyerinizde meydana getireceği değişiklikleri anlayın;
  3. Markalaşmayı etkin sistemlerle destekleyin;
  4. Markalaşmanın sağlayacağı etkilerin hemen gerçekleşmeyeceğini anlayın.

Kendinize sormanız gereken en önemli soru, sadece birkaç cümle ile işyerinizi diğerlerinden farklılaştıran unsurları açık şekilde ve kısaca belirleyip belirleyemeyeceğinizdir. Etkin işyeri yönetimi formlarının birçoğunda olduğu gibi, personelin bilgilendirilmesi, işyerinizi nasıl markalaştırmak istediğinizin açık şekilde ortaya konması ve sonrasında yazılı şekilde hedeflerin geliştirilmesi önemli adımlardır.

Sonuçlar: Halka ve hastalara etkin şekilde bildirildiğinde; güçlü bir marka, tedavi vaatleri ile veya işyerinin markasına kattığı servisler ile ilgilenen çok sayıda hastanın işyerine akmasını sağlayacaktır.

Makale Bilgileri:

Yazar: Levin RP

Makale adı: The Role of Brandıng in Dental Practice Marketing

Kaynak: J Am Dent Assoc 2007; April (138):530-531.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.