Kliniğinizde başarılı bir CEO olmak için gerekli özelliklere sahip misiniz?

Hastalar klinikte olan her şeyden diş hekimini veya ortodontisti sorumlu tuttuğu için, takım üyelerine açık sorumluluklar vermek ve sonuçlarından onları sorumlu tutmak oldukça makul bir yöntemdir.

 

Dr. Levin, ortodontistlerin bir işyeri çalıştıran CEO olmanın yanında, aynı zamanda benzersiz CEO’lar olduğunu vurguluyor. Diğer işkollarındaki CEO’lardan farklı olarak, ortodontist hem kliniklerini yönetmekle sorumludur hem de kliniklerindeki ana üretici kişidir. Bu makalede Dr. Levin etkili bir CEO’nun altı özelliğini belirliyor. Bunlar değişiklik yaratma yeteneği, stratejik planlama yapabilen bir lider olmak, nasıl sorumluluk devredileceğini bilmek, çalışmayanı uzaklaştırmak, takım üyelerini sorumlu tutmak ve nasıl kesin kararlar alınacağını bilmektir. Dr. Levin herkesin her şeyden diş hekimini veya ortodontisti sorumlu tuttuğunu ve bu yüzden takım üyelerine açık sorumluluklar vermenin ve sonuçlarından onları sorumlu tutmanın oldukça makul bir yöntem olduğunu vurguluyor.

Sonuç olarak; Diş hekimleri her zaman kendilerini CEO olarak görmüyor, ancak CEO olduklarını kabul etmeleri gerekir, zira işyeri sahibi olarak kendi şirketlerinden sorumludurlar.

Makale Bilgileri:

Yazar: Levin RP

Makale adı: The Dentist as Chief Executive Officer

Kaynak: J Am Dent Assoc 2007; 138 (June):821-822

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.