Klinik idaresinin kritik bir unsuru olarak Personel Toplantıları

Personel toplantıları çözümlerin üretildiği ve olumlu değişikliklerin devreye sokulduğu mükemmel bir ortamdır.

 

 

Geçmiş Deneyimler: Başarılı bir ortodonti işyerine sahip olmak için, iyi motive olmuş ve işbirliği içinde çalışan bir takıma sahip olmak gereklidir. Başarılı personel toplantıları bu amaca ulaşılmasında önemli bir role sahiptir.

Sonuçlar: İletişimi iyileştirmek, işbirliği aşılamak ve ofisinizde daha güçlü bir takım yaratmanıza yardımcı olmak için verimli şekilde yürütülen personel toplantıları zorunlu bir unsurdur. Toplantıları daha verimli hale getirmek için ilk öneri, toplantıda elde etmek istediğiniz sonuç hakkında kesin bir görüşe sahip olmanız ve personelin toplantının amacını tam olarak anladığından emin olmanızdır. İkinci öneri yazılı bir gündem tutmanızdır. Bu gündem personelden gelen verileri de içermeli ve önem sırasına göre düzenlenmelidir. Dr. Levin’in önerdiği diğer bir konu da dakikliğin çok önemli olduğu ve toplantının her zaman zamanında başlaması gerektiğidir. Sürekli geç başlayan toplantılar, personelinize aslında toplantının o kadar da önemli olmadığını anlatır. Dr. Levin’in önerdiği dördüncü husus, toplantıda saygılı bir havanın korunması gerektiğidir. Takım üyelerinin eşit katılım olanağına sahip olması ve toplantıda hiç kimsenin tartışmaya hakim olmasına izin verilmemesi gerekir. Son öneri ise her toplantıda oturma düzeninin değiştirilmesidir. Önceden tayin edilmiş oturma planının uygulanması kişilerin kötü alışkanlıklarını kırmaya yarar. Ayrıca siz ve ofis yöneticiniz asla birlikte oturmamalısınız.

Makale Bilgileri:

Yazar: Levin RP

Makale adı: Making Staff Meeting Effective

Kaynak: J Am Dnet Assoc 2008; 139(August) :1126-1127.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.