Tümünü Gör
Soru: Oğlumun ağzına bir raket çarptı ve ön kalıcı dişi yerinden çıktı. Ne yapabilirim?
 
Cevap:

Çocuğunuzu, olayın gerçekleşmesinden sonraki bir saat içinde diş hekimine götürmelisiniz. Eğer daha fazla beklerseniz, dişin başarılı bir şekilde yerine yerleştirilme şansı azalacaktır. Yapabiliyorsanız soğuk su ile ağzını çalkalayın ama silmeyin ya da fırçalamayın. Dişi bir bardak su ya da sütün içine koyun veya bunu diş hekimine gidene dek temiz, nemli bir bezin içinde saklayın.

Yerinden çıkan dişler için her zaman kanal tedavisi gerekir ancak olayı takip eden bir saat içinde tedavi edebilirse yıllarca korunabilirler.

Çocuğunuzu gelecekte böyle durumlardan korumak için diş hekiminizden, çocuğunuzun ağzına bir koruyucu yapmasını isteyin ve spor yaparken bunu kullanmasını sağlayın.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.