Tümünü Gör
Soru: Çocuğumun dişi ağrıdığında ne yapmalıyım?
 
Cevap:

Derhal diş hekiminizi arayın. Bazı diş hekimleri, çocuğunuz tedaviye getirilene kadar ağzını ılık su ile çalkalamanızı ve yüzüne, içinde buz bulunan bez bastırmanızı tavsiye etmektedirler. Diş hekimleri sıcak uygulama yapılmamasını tavsiye etmektedir ve hiçbir zaman diş ya da diş eti üzerine aspirin koymamanız gerektiğini söylemektedir. Aspirin asidiktir ve diş ya da diş eti üzerine konduğunda yanığa neden olabilir. Eğer aspirin kullanacaksanız, bunun yutulduğundan emin olun.

Son olarak da şunu da bilmek gerekir ki diş ağrısından şikayet eden çocuklarda çoğu kez dişler arasına yemek parçası sıkışmıştır. İlgili diş arasını yumuşak bir şekilde diş ipi ile temizlerseniz derhal bir rahatlama elde edebilirsiniz.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.