Tümünü Gör
Soru: Çocuğumun dişine bir zarar gelmesini nasıl engellerim?
 
Cevap:

Eğer çocuğunuz yürümeye yeni başlamışsa, evinizin bu konuda hazırlıklı olduğundan emin olun. Başka bir deyişle mobilyadaki sivri köşeler ya da delici kollar ve tutma yerleri kapatılmalı, eğer bu yapılamıyorsa bu tür mobilyalı odalar kilitlenmelidir. Çocuğunuzu arabada tuttuğunuz zaman da sıkıca bağlı olduğundan emin olun. Arabadayken hiçbir zaman çocuğunuzun koltukta ayakta durmasına izin vermeyin ve kucağınızda tutmayın.

Daha ileri yaşlardaki çocuklarda ağız koruyucular yaralanmaları engelleyebilir. Pek çok diş yaralanmaları jimnastik salonunda ya da oyun alanında değil, yakınınızda olur. Bu nedenle ağız koruyucu, arka bahçenizde bile olsa sert oyunlar sırasında takılmalıdır.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.