Tümünü Gör
Soru: Oğlum hiç şeker yemez. Dişlerinde bu kadar çok oyuk nasıl olabilir?
 
Cevap:

Ekmekte, patates ve hatta sütte, beyaz şekerin oluşturduğu çürükleri oluşturacak gizli şeker mevcuttur. Örneğin meyve konsantreleri ve kuru üzüm, normal içeceklerden çok daha uzun süre diş yüzeyine yapışık kalabilir. Biberondaki içecekler ve hatta süt bile, eğer bebeğin ağzında uzun süre tutmasına izin verilirse çürümeye neden olabilir.

Eğer bebeğiniz meme emiyorsa, üst süt dişleri şekerleri ile uzun süreler bu türden maddelere maruz kalacaktır. Bu türden şekerler ağız bakterileri için yiyecek mekânı demektir ve bu, erken diş çürümesine neden olabilir. Bu durumdan, onun dişlerini her beslenmeden sonra silerek ya da bir bebek diş fırçası ile temizleyerek kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için bir bez, pamuk ya da pamuk topu kullanın.

 
 
 
 
 
2008 DisHekimi.com, Tüm Hakları Saklıdır.
                  
dishekimi.com'un içeriği, kullancı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.
Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut ilaç tedavisinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. dishekimi.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.